KONGREDEN HABERLER

  KAHEKON-2017 Kongre Düzenleme Kurulu üyelerinden, Dr. Hakan UZUN, Dr. Emre ÖZEL, Dr. Burhan YILMAZ, Dr. Muhsin Ertuğrul ŞEN, Dr. Canan TANRIVER, Dr. Murat Fazıl SOYAL ‘dan oluşan heyetimiz, Kongremizin Azerbaycan paydaşlarını ziyaret ettiler.
  Heyetimiz ilk ziyaretini T.C Gence Başkonsolosluğuna yaparak, Muavin Konsolos Hüseyin YURTSEVER' i makamında ziyaret etti. Kongremize davet ettiğimiz Muavin Konsolosumuza Türkiye-Azerbaycan arasında sağlık alanında yapılacak projelerimiz anlatıldı.


  Gence Uluslararası Hastanesi yetkilileri İlyas HASANOV, Javid SAFARLİ, Aytul KAYMAKCHİ ziyaret edilerek hastane hakkında bilgi alındı. TRAHED ve Gence Uluslararası Hastanesi arasında yapılacak ortak sağlık projeleri konuşuldu. Azerbaycan' da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Karadeniz Aile Hekimliği Kongresi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.


  Bakü de yapılan ziyaretlerde ise T.C Azerbaycan Bakü Büyükelçimiz Sayın Erkan ÖZORAL makamında ziyaret edilerek ve TRAHED ' in sağlık alanında Azerbaycan'da yapacağı projeler hakkında kendisine bilgi verildi. Sayın Büyükelçimiz 6. Uluslararası Karadeniz Aile Hekimliği Kongresinin açılış konulmasını yapmak üzere davet edildi.


  Azerbaycan' da aile hekimliği ve zorunlu sigorta uygulamasının başlayacak olması nedeniyle İcbari Tibbi Sigorta Direktörü Zaur ALİYEV, Şube Müdürü İsa ALİYEV, Şube Müdürü Vügar QURBANOV ve diğer yetkililerle aile hekimliği üzerine bir çalışma toplantısı yapıldı. Türkiye' de ki aile hekimliği alanında tecrübelerimizi Azerbaycan yetkilileriyle paylaştık. Bundan sonraki süreçte aile hekimliği alanında Türkiye ve Azerbaycan olarak birlikte çalışma yapılmasına karar verildi. Dernek olarak Azerbaycan'ın aile hekimliğine geçiş sürecine tam destek vereceğimiz Azerbaycan' lı yetkililere iletildi.


  Azerbaycan ziyaretimizin son gününde Merkezi Neftçiler Hastanesi Ürek ve Damar Hastalıkları Uzmanı ve Azerbaycan Parlementosu Milletvekili Dr. Raşad MAHMUDOV ve Azerbaycan Tip Birliği Başkanı Dr. Nariman SAFARLİ ile görüşerek TRAHED olarak Türkiye ve Azerbaycan arasında yapılacak sağlık projeleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.


BİLDİRİ KİTABI

  
DUYURULAR 

Copyright © 2016 Tüm Hakları Saklıdır