DAVET

Değerli Meslektaşlarımız,

Aile Hekimlerinin” Geleneksel Karadeniz Buluşmasıyla “tekrar karşınızdayız. Karadeniz Aile Hekimliği Kongresi düzenlenmeye başlandığı 2009 yılından bu yana sizlerin ilgisi ile her geçen gün büyümektedir. 2009 ve 2010 yıllarında düzenlenmiş olan Karadeniz Aile Hekimliği Günleriyle başlayan buluşmamız, 2011 ve 2012 yıllarında Uluslararası Katılımlı Karadeniz Aile Hekimliği Kongresi olma özelliğini kazanmıştır. Şimdiye kadar yapılan KAHEKON kongrelerine, Avrupa’nın dört bir yanından ( İngiltere, Hollanda, Belçika, Almanya, İspanya, Yunanistan, v.b) aile hekimliği yapan, yabancı ve Türk aile hekimleri katılarak, kendi ülkelerinde ki aile hekimliği deneyimlerini bizlere aktarmışlardır. Kongremizi, bu sene 22-25 Eylül 2016 tarihleri arasında Gürcistan’ın Batum kentinde, T.C Batum Başkonsolosluğumuz, Gürcistan Cumhuriyeti Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümeti, Sağlık ve Sosyal İşler Bakanlığı ve Meclis Sağlık ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığı ile Gürcü Tabipler Birliği, Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı, Kutaisi D. Nazarishvili Aile Hekimliği ve Aile Doktor Eğitim Merkezi’ nin destekleriyle, BAU Batum Uluslararası Üniversitesi Tıp Fakültesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı ve Trabzon Aile Hekimleri Derneği’nin ortak çalışmasıyla düzenleyeceğiz. Bu sene düzenleyeceğimiz 5. Uluslararası  Karadeniz Aile Hekimliği Kongresi KAHEKON-2016 ile aile hekimliği tecrübelerimizi Karadeniz’de yer alan diğer ülkelerde ki hekimlerle paylaşmaya başlayacağız. Kongremizde, aile hekimliğinin temeli olan, koruyucu sağlık hizmetlerini, (aşılar, yaşlı hasta, sigara-alkol kullanımı, obesite v.b)  sık görülen hastalıklardaki ve Kronik Hastalıklardaki son gelişmeleri (Hipertansiyon, Diyabet, Enfeksiyon Hastalıkları, Ağrı, v.b),  acil müdahale durumlarında yapılması gerekenleri, Aile Hekimliğinde hukuksal sorunları, Dünya’da uygulanan aile hekimliği uygulamasının son durumunu, ortaya çıkan sorunları ve çözüm önerilerini, tartışacağız. Ayrıca Gürcistan da ki hekimlerle bir araya gelerek Türkiye-Gürcistan Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri Çalıştayı da yapmayı planlamaktayız.

Uluslararası olarak düzenlenecek olan kongremize T.C Batum Başkonsolosluğumuz, Gürcistan Cumhuriyeti Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümeti, Sağlık ve Sosyal İşler Bakanlığı ve Meclis Sağlık ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığı ile Gürcü Tabipler Birliği, Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı,Kutaisi D. Nazarishvili Aile Hekimliği ve Aile Doktor Eğitim Merkezi, BAU Batum Uluslararası Üniversitesi Tıp Fakültesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı, Trabzon Aile Hekimleri Derneği ile Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu tam destek vermektedirler. Kongremize Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan’dan hekimlerin katılmasını bekliyoruz…

Hepinizi, aile hekimlerinin “Geleneksel Karadeniz Buluşması” olan, 22-25 Eylül 2016 tarihleri arasında Gürcistan’ın Batum kentinde düzenlenecek olan, KAHEKON-2016 kongremize davet ediyoruz.

SaygılarımızlaKongre Eş Başkanları

Dr. Leila AKHVLEDİANİ
Kongre Eş Başkanı
  Dr. Hakan UZUN
Kongre Eş Başkanı
  Dr. Turan SET
Kongre Eş Başkanı


 

Sitemizi Kişi Ziyaret Etmiştir.
 
Artemis Yazılım
Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır